793 852 563 detal@klejone.pl

Gatunki drewna

Produkujemy płyty z drzew gatunków liściastych, z rodzimego surowca. Większość dostępnych u nas gatunków klasyfikowana jest jako drewno twarde. Elementy wykonane z naszych płyt z pewnością będą służyły przez lata.

W ciągłej produkcji mamy płyty z listew łączonych na wielowczep (mikrowczepy) w następujących gatunkach:

  • buka „czystego” (grubości:  20, 25 i 33mm)
  • buka „dzikiego” zwanego też „twardzielowym”  (grubości 20, 25, 33 i 40mm)
  • jesionu (grubości 20, 30 i 40mm)
  • jaworu (grubości 20, 30 i 40mm)
  • dębu (grubości 20 i 40mm)- gatunek dostępny okresowo
  • dębu czerwonego (grubości 20 i 40mm)- gatunek dostępny okresowo

Pojawiają się u nas również inne gatunki przerabiane z miłości do drewna: wiąz, akacja, lipa…

Z listew litych produkujemy płyty z:

  • jesionu i
  • buka (głównie elementy na schody).

Z listew litych produkujemy płyty do 1,2m długości, a przy zamówieniu kompletu schodów wykonamy także płyty o większej długości (np. spocznik, wangi itp.)

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, wprowadziliśmy również odmianę jakościową rustic dla wybranych gatunków, np dla dębów (dąb europejski, dąb amerykański), dla jesionu. Płyta wykonana w jakości rustic charakteryzowała się będzie występowaniem naturalnych dla drewna wad: przebarwieniami (jedynie naturalnie występujące np. biel dębowa), sękami niewypadającymi, drobnymi pęknięciami, otworami do 2mm średnicy. W płytę wpuszczamy tylko takie wady, które nie mają wpływu na wytrzymałość konstrukcyjną płyty. Wszystkie wady podkreślamy ciemną, grafitową szpachlą, aby podkreślić naturalny rysunek drewna. Dla płyt w jakości rustic wymagamy zamówienia lakierowania płyt.

Uwaga! Ze względów technicznych kolory przedstawione na ekranie komputera/urządzenia mobilnego mogą różnić się od rzeczywistych. Różnica w barwie, słoje i struktura tworzą naturalny i niepowtarzalny charakter żywego surowca, jakim jest drewno i nie mogą stanową podstaw do reklamacji.